תפריט נגישות
ביטוח אובדן כושר עבודה - פורטל ביטוח

השוואת מחירים

מלאו פרטים וקבלו 5 הצעות מחיר בנושא
או התקשרו 050-8308999 לקבלת הצעות

השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות

ביטוח אובדן כושר עבודה בא להגן על משכורתו הקבועה של עובד שכיר במקרה בו הוא אינו יכול לבצע את עבודתו עקב פציעה או תאונה מצערת. ביטוח כושר עבודה מבטיח הכנסה חודשית השומר על איכות חייו של המבוטח גם אם אינו יכול לעבוד.

ביטוח אובדן כושר עבודה

גם אם אנו חשים שלנו זה לא יכול לקרות ואנו בקו הבריאות מומלץ לעשות ביטוח זה על מנת שנוכל להבטיח לנו הכנסה גם אם לא נוכל לעבוד כתוצאה מתאונה או מחלה.

ביטוח אובדן יכולת העבודה יכול להיכלל בביטוחים שונים כגון ביטוח חיים או ביטוח מנהלים. במקרה והנכם מבוטחים באחד מהביטוחים בדקו כי ביטוח זה מכיל ביטוח אובדן כושר עבודה. במידה ואנכם מבוטחים בביטוח זה מומלץ לבטח את עצמכם. ביטוח אובדן כושר עבודה ניתן לרכוש באמצעות חברות הביטוח או סוכן ביטוח.


מה היא הפוליסה?

בעת רכישת ביטוח אובדן כושר העבודה חשוב לבדוק מהו היקף הכיסוי. לרוב חברות הביטוח מספקות כיסוי של שבעים וחמישה חוזים מהמשכורת.

בדקו מהם התנאים שבגינם יוכל המבוטח לקבל את הפיצויים במקרה של אובדן כושר עבודה. חשוב שיצוין שגם במקרים בהם המבוטח יכול לחזור לעבודה חלקית הוא עדין יזכה לקבלת פיצוי. הביטוח מאפשר לעשות פרימה קבועה או משתנה מידי שנה, חברות הביטוח רשאיות להקטין או להגדיל את הפרימה וזאת בתנאי שהמפקח על הביטוח אישר את השינוי, השינוי נעשה לגבי כל המבוטחים או שחלפו יותר מ- 3 שנים מאז חתימת החוזה עם המבוטח.


בעת רכישת ביטוח אובדן כושר עובדה בדקו האם הביטוח מכסה שיקום רפואי, האם הביטוח נותן פיצוי גם במקרה שהמבוטח יכול להמשיך בעיסוקו או במקרה של עיסוק אחר או שנשללים ממנו הזכות לפיצוי.

כמו כן חשוב להבין שיש תקופת המתנה לפני תשלום פיצויים מצד חברות הביטוח, ביטוח אובדן כושר עבודה משולם למבוטח לאחר שלושה חודשים וזאת בתנאי שהוא עדיין סובל ממצב של חוסר יכולת לעבוד וזאת על מנת למנוע תביעות של אובדן כושר עבודה זמני שנגרם על ידי מחלות כמו שפעת או פציעות קלות כמו נקע וכדומה.


ביטוח אובדן כושר עבודה – הגדרת מקרה


בכל ביטוח מסוג זה מוגדר מקרה הביטוח – בעת רכישת ביטוח יש לשים לב מהו הגדרת מקרה ביטוח, האם הגדרת ביטוח מחייבת חמש שנים של תעסוקה בתחום או יותר, האם המבוטח זכאי לדמי הפיצוי במידה והוא מתוגמל ממקור אחר. האם במקרה של שיקום חלקי, האם המבוטח זכאי לדמי פיצוי.


ביטוח אובדן כושר עבודה – הרחבות

הרחבה לנכות חלקית – ביטוח אובדן כושר עבודה מכסה במקרים בהם המבוטח איבד 75% מיכולתו לעבוד.


לפני שעושים ביטוח אובדן כושר עבודה


ביטוחים שתפקידם לדאוג לכם במקרה של אובדן כושר עבודה מטרתם להבטיח את ההכנסה החודשית שלנו גם אם אין ביכולתנו לעבוד. יש לשים לב כי בהרבה חברות ביטוח יש סעיף שקובע כי הפוליסה תשולם רק במקרה בו חוסר העבודה ימשך יותר משלושה חודשים, יש עובדים רבים שסבורים כי במקרה בו יסבלו מפגיעה קשה בהכנסות בעת אובדן כושר עבודה חברות הביטוח יפצו אותם, משום שחברות הביטוח יודעות כי רוב תקופות ההיעדרות בשל אובדן כושר עבודה לא עולה על כמה שבועות הן דואגות לרשום זאת בחוזה ופעמים רבות לא מיידעות את המבוטח על כך.


כמו כן על המבוטח להוכיח כי הוא איבד את כושר עבודתו ב- 75% לפחות וסעיף זה נבחן על פי ימי העבודה בפועל או השעות אותן הוא כן יכול לעבוד, למשל אם עובד יכול לעבוד שעתיים ביום או יומיים בשבוע הוא עלול לאבד את זכויותיו לקבל את הפיצויים כי ימי העבודה הקבועים במשק הם 5 וכך הוא עובר את מכסת ה- 75%. יש לקחת בחשבון גם כי חברות הביטוח במקרים בהם יש ביטוח אובדן כושר עבודה, נמשך יותר משלושה חודשים משלמות למבוטח רק 75% מסכום המשכורת.


לקבלת הצעות מחיר התקשרו 24 שעות ביממה 050-8308999.

כל הזכויות שמורות לפורטל ביטוח © 2024
אתר זה משתמש ב'עוגיות' לצרכים שונים. פרטים נוספים בהצהרת הפרטיות
[ סגור ]

שנחזור אליך עם הצעת מחיר או ייעוץ בנושא ביטוח אובדן כושר עבודה?


השירות ללא התחייבות ובחינם